Blog > Komentarze do wpisu
Jakie mięso mielone i do czego?
Mięso mielone drobiowe

Jest jasnokremowe i delikatne. Leprij jednak nie kupować mielonego mięsa drobiowego w sklepie. Zwykle zawiera dużo chrząstek. Lepiej przygotować je samemu. Nadaje się na farsze.

Mięso mielone wołowe

Dobre powinno być jasnoczerwone. Bardzo ciemnego lepiej nie kupować, może być nieświeże. Liczne jasne grudki tłuszczu także dyskwalifikują mięso. Mielona wołowina jest doskonała na tatar, steki, farsze i do sosów.

Mięso mielone cielęce

Puszyste jest tylko tuż po zmieleniu. Z czasem staje się bardziej ścisłe. Świeże jest połyskliwe i ma jasnoróżowy kolor. Z mielonej cielęciny przyrządza się delikatne pulpety.

Mięso mielone mieszane

To mięso wołowe połączone z wieprzowym w porcji 1:1. Wyczuwa się w nim charakterystyczny smak wołowiny, ale na szczęście gotuje się go tak samo szybko jak mielone wieprzowe. Idealne na klasyczne kotlety i gołąbki.

Mięso mielone wieprzowe

Świeżo zmielone ma różową, miejscami czerwoną, barwę. Zbyt jasne zawiera dużo tłuszczu. Mięso powinno być lśniące i mało ścisłe. Mielona wieprzowina jest najlepsza na kotlety i farsze.

Żródło: www.ugotuj.pl

środa, 07 stycznia 2009, 9moniam

Polecane wpisy

  • Co jeść na poprawę nastroju czyli jak nie dać się chandrze?

    Z samego rana w ypij świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy lub szklankę ciepłej wody z łyżeczką miodu i sokiem z cytryny. Jeśli jednak potrzebujesz małą dawkę kofe

  • Jaka śmietana do czego?

    Zwykła śmietana - zawiera 12% lub 18% tłuszczu, można ją dodawać do kway, polewać nią desery, doprawiać zupy i sosy zimne oraz gorące. Nie nadaje się do ubijan

  • Jak przygotować ryby do wędzenia?

    Do wędzenia nadają się zarówno ryby tłuste, które wchłaniają z dymu więcej aromatu i smaku, jak i chude, przy których trzeba uważać, aby ich nie przesuszyć. Ryb

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:


PustaMiska - akcja charytatywna
Top Blogi


Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów


Blogerki kosmetyczne, artykuły dla kobiet 12 UnReal


Durszlak.plKopiowanie
oraz wykorzystywanie
zdjęć mojego autorstwa
bez mojej zgody
zabronione!