Blog > Komentarze do wpisu
Jak zorganizować wieczór panieński?
Ślub i wesele to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdej kobiety. Jednak zanim staniesz na ślubnym kobiercu dobrym pomysłem jest zorganizowanie wieczoru panieńskiego. Wieczór panieński to pożegnanie stanu wolnego a jednocześnie jest to dobry sposób by oderwać się na chwilę od stresujących przygotowań ślubu i wesela oraz spotkać z przyjaciółkami.
Zorganizowanie takiego wieczoru leży zazwyczaj w kwestii przyjaciółek przyszłej Pani Młodej. W Polsce najczęściej spotykam się z imprezami wyprawianymi tydzień, dwa, rzadziej miesiąc przed ślubem. Dobrze zorganizowany wieczór panieński powinien przede wszystkim być prezentem dla przyszłej Pani Młodej i o ile sam termin i miejsce imprezy powinny być jej znane o tyle sam jej scenariusz i przebieg już niekoniecznie.
Wieczór taki najlepiej zacząć organizować na dwa tygodnie wcześniej wiadomo wieczór panieński dzień przed ślubem mógłby okazać się makabryczny w skutach dla Pani Młodej dnia następnego, bo któż wygląda ładnie na kacu.... ;P Wraz z przyszłą Panią Młodą ustalasz termin i listę gości i na tym udział jej samej się kończy, owszem zdarzały mi się takie wieczory gdzie to bardziej przedsiębiorcze Panie Młode organizowały takie imprezy od A do Z i jakby tego było mało były całkowitymi sponsorami takiej imprezy, co niestety zdarza się coraz częściej w naszym kraju:( Nie do końca wiem czy spowodowane jest to brakiem funduszy organizatorek czy ich brakiem operatywności?! 
Po tym jak zaplanujecie listę gości przychodzi czas na podjęcie decyzji co do miejsca imprezy. Może to być mieszkanie prywatne, pub czy inny lokal. Wielokrotnie jest tak, że pierwsza część odbywa się w domu przy jakimś alkoholu (lub bez) a następnie całą grupa udajecie się na imprezę.
Nowym a jednocześnie coraz częstszym pomyłem jest podkreślenie tego, że jesteście jedną grupą np. możecie się przebrać w jednym określonym stylu. W mój wieczór panieński miałyśmy sukienki, czapeczki i dorysowane piegi na twarzy :) Można również zrobić koszulki, np. z napisem " Wieczór panieński ( tu imię panienki ) " oczywiście zdarzały się bardziej pikantne teksty, tutaj wszystko zależy tylko od waszej wyobraźni.
Atrakcje to nieodzowny element. Najlepszym sposobem jest zaproszenie tancerza, którego zadaniem będzie właśnie to by Pani Młoda zapamiętała imprezę na bardzo długo . Najważniejszy jest element zaskoczenia, wiec nie pytaj Pani Młodej czy chce taki występ na swoim wieczorze czy też nie, uwierz mi że większość kobiet chce! Jeśli zorganizujesz imprezę w domu nie ma problemu, jeśli jednak w klubie dopilnuj by dysponowała osobną salą na tego typu imprezy gdzie występ będzie mógł odbyć się dla was a nie dla całego klubu. Znalezienie tancerza nie jest już problemem w dobie internetu, a jeśli popytasz koleżanek na pewno nie jedna z nich znajdzie numer telefonu kogoś wartego polecenia.
Upominki dla Pani Młodej to już kwestia indywidualna każdej z zaproszonych Pań. Zdecydowanie jednak króluje tutaj bielizna jak i akcesoria wiadomo jakie ;), które napewno przydadzą się już niedługo. Noc poślubna wkrótce więc im bardziej pikantne prezenty tym lepiej :D!!!

Źródło: http://wieczorpanienski.info/artykuly/2/Jak-zorganizowac-wieczor-panienski.html
niedziela, 30 marca 2008, 9moniam

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: le., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/10/06 16:45:35
szczerze powiedziawszy, ja absolutnie nie chciałabym mieć na swoim wieczorze panieńskim żadnego tancerza. więc to, że większość kobiet chce, nie oznacza, że wszystkie - więc może jednak zapytać, zanim przypadkiem popsuje się przyszłej pannie młodej taki wyjątkowy wieczór?
-
2009/10/07 10:37:33
Oczywiście każda z nas jest indywidualna także ile kobiet tyle gustów:)
-
Gość: alex, *.hsi7.kabel-badenwuerttemberg.de
2011/10/04 22:06:43
Jesli chodzi o mnie, tez mi sie nie podoba wieczor z panem tancerzem, bo i tez nie chce, aby mojemu przyszlemu mezowi tanczyla jakas panienka naga! Nic wspanialego! Z tem to wszystko co chcialam napisac...Powodzenia :)


PustaMiska - akcja charytatywna
Top Blogi


Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów


Blogerki kosmetyczne, artykuły dla kobiet 12 UnReal


Durszlak.plKopiowanie
oraz wykorzystywanie
zdjęć mojego autorstwa
bez mojej zgody
zabronione!